Kuşlu Konak'ın Öyküsü

Bozcaada'nın En Eski Oteli

1853 tarihinden günümüze miras kalan Kuşlu Konak adını üst köşesinde yer alan heykelcikten alır.Restore edilerek Bozcaada turizmine hizmet vermeye başlayan tarihi konak Bozcaada'nın en iyi korunmuş yapısıdır.Binada biri süit olmak üzere 5 oda vardır. Odalara verilen isimler,farklı zamanlarda binada yaşamış veya sahibi olmuş kişilerden alınmıştır ve her birinin ayrı hikayesi vardır. Konakta duvarları süsleyen resimlerden cam altı olanlar sanatçı Nilgün Akyol’a, Bozcaada’nın eski fotoğraflarından esinlenerek yapılan sepya resimler ise sanatçı Hatice Akbıçak Günel’e aittir. Farklı mekanlarda kullanılan duvar tabakları çok eski olup Portekiz tabaklardır. Heykeller,genç yaşta kaybettiğimiz heykeltıraş İrfan Korkmazlar’ın eserleridir.


Kış aylarında da açık olan otelin alt kat oturma ve yemek salonunda soğuk günlerde keyifli olabilecek şömine, meraklıları için sanat ve uygarlıklarla ilgili kitaplar bulunan bir kütüphane ve bina sahiplerinin özel koleksiyonuna ait bazı eski Beykoz cam ve Osmanlı porselen örnekleri sergilenen bir bölüm mevcuttur.


Otelin bahçesindeki deniz ve kale manzaralı kafede,günün her saatinde keyifli anlar yaşanabilir.Zengin çeşitleri olan sabah kahvaltısı misafirleri beklemektedir. Otel misafirlerinin şehir içinde denize girebilmeleri için,20 metre mesafede iskeleli özel plaj bulunmaktadır. Otelin teknesiyle güzel koylarda gezi ve deniz banyosu imkanı vardır.


Bozcaada'da ayrıcalıklı bir konumda va ayrıcalıklı tatiller için özel konuklarına Kuşlu Konak sıcak bir "Hoşgeldiniz" diyor.


Kuşlu Konak Sophia Room * Bozcaada

Kuşlu Konak Sophia Room * Bozcaada